Staff List

Name
Position
Phone
Kolzow, Andrew
Principal
Adams, Paul
Assistant Principal
Hadzimujic, Mevlida
Secretary
Akers, Emily
Clerk
Druart, Kym
Custodial Services (Head Custodian)
Hillestad, Natalie
Media Clerk
Coulombe, Jaimie
Physical Therapist
Bailey, Aaron
Behavior Specialist
Cooley, Anthony
Behavior Specialist
Rogers, Quentin
Behavior Specialist
Amerine, Jared
MS Mathematics Teacher
Henning, Denise
MS Mathematics Teacher
Mcbride, Lindsey
MS Mathematics Teacher
Negin, Kacie
MS Mathematics Teacher
Parker, Marissa
MS Mathematics Teacher
Shumaker, Anne-Marie
MS Mathematics Teacher
Conley, Ashley
MS ELA Teacher
Garland, Michael
MS ELA Teacher
Hekman, Charles
MS ELA Teacher
Jones, Ashley
MS ELA Teacher
Nickoles, Abby
MS ELA Teacher
Olmstead, Braden
MS ELA Teacher
Spica, Audrey
MS ELA Teacher
Wrobbel, Ronald
MS ELA Teacher
Mince, Kerri
MS Resource Room Teacher
Rines, Lindsay
MS Resource Room Teacher
Tuinstra, Britt
MS Resource Room Teacher
Deyoung, Amanda
Custodian 2nd Shift
Omerovic, Emina
Custodian 2nd Shift
Sova, Eric
Custodian 2nd Shift
Briggs-Grzegorski, Sara
MS Art Teacher
McDaniel, Timothy
MS Art Teacher
Zylstra, Norman
MS Art Teacher
Dine, Amy
CNS Worker
Edwards, Rochelle
CNS Worker
Hammad, Heba
CNS Worker
Ibrahimovic, Serifa
CNS Worker
Lucuab, Donaila
CNS Worker
Pietrzykowski-Woellper, Heather
CNS Worker
Williams, Sharon
CNS Worker
Neal-Sienko, Meghan
MS Ml Teacher
Smith, Lauren
MS Ml Teacher
Kulaszewicz, Lindsey
Interventionist Academic Secondary
Redner, Patricia
Interventionist Academic Secondary
Salhaney, Morgan
Resource-FT
Simmons, Gabrielle
Resource-FT
Amr, Heather
MS Physical Education Teacher
Moore, Gregory
MS Physical Education Teacher
Vidal, Kristina
MS Choir Teacher
Sova, Linda
Custodian Cafe' Cleaner
Brown, Lesley
MS Science Teacher
Bryde, Delaina
MS Science Teacher
Fondaw, Corey
MS Science Teacher
Marin, David
MS Science Teacher
Siebers, Melissa
MS Science Teacher
Walsh, Kasey
MS Science Teacher
Baylis, Shelby
MS Social Studies Teacher
Hoffman, Jacob
MS Social Studies Teacher
Reno, Ian
MS Social Studies Teacher
Weaver, Sulyn
Instructional Coach MS Math
Blostein, Marc
EI-FT
Kastory, Carol
EI-FT
Little, Ronnie
EI-FT
Lovelady-Warren, Ashlee
EI-FT
Collins, Brittney
Para Instructional Secondary
Faler, Jeremy
Para Instructional Secondary
Robinson, Sherryl
Para Instructional Secondary
Sumrell, Kierra
Para Instructional Secondary
Tucker, Kimberly
Para Instructional Secondary
McKnight, Gwendolyn
Cook Manager
Renwick, Holly
Para Non Instructional Secondary
Volkers, Maxwell
Para Non Instructional Secondary
Zecic, Dzenana
Para Non Instructional Secondary
Barone, Giuseppe
MS History Teacher
Dessellier, David
MS History Teacher
Soderquist, Steven
MS History Teacher
Gardner, Jerome
Safety Officer
Stitt, Paula
Other Support Staff
Whitmer, Monica
Other Support Staff
Brainard, Whitney
MS Band Director
Heintskill, Jennifer
MS Counselor
Kazmierski, Jennifer
MS Counselor
Mayfield, Vincent
MS Health Teacher
Hilaski, John
MS Technology Teacher
Frayer, Daniel
MS Emotional Impairment Teacher
Youngs, Johnnathan
MS Emotional Impairment Teacher
Marshall, Stephanie
Instructional Coach Ml
Locey, Stacey
School Support Staff
Cremin, Sarah
MS Spanish Teacher
Brower, Abigail
ARCH Activity Leader
Coleman, Brayden
ARCH Activity Leader
Kaufman, Karissa
ARCH Activity Leader
Kendall, J'Nya
Coach Cheer Sideline MS