Staff List

Name
Position
Phone
Lowe, Dominic
Principal
Vann, Erika
Assistant Principal
Godfrey, Anna
Administrative Assistant
McCatty, Jill
Administrative Assistant
VanBragt, Ana
Administrative Assistant
Moore, Lisa
Attendance Clerk
Adams, Phillip
Instructor
Baker, Jessica
Instructor
Baker, Malik
Instructor
Bibby, Melissa
Instructor
Bihler, Nicholas
Instructor
Caster, Austin
Instructor
Combs, Stevie
Instructor
Datema, Meghan
Instructor
Demilner, Adrienne
Instructor
DeRuiter, Megan
Instructor
Erhart-McManus, Lisa
Instructor
Hilaski, Jeffrey
Instructor
Hoeksema, Carrie
Instructor
Hogan, Michael
Instructor
Holt, Brooke
Instructor
Hudson, Eric
Instructor
Johnson, Wendy
Instructor
Mayer, Kristin
Instructor
McKerr, Patrick
Instructor
McLeod, Tarin
Instructor
Mondoux, Richard
Instructor
Oostindie, Cassandra
Instructor
Parks, Samantha
Instructor
Pierson, Preston
Instructor
Rizkalla, Carol
Instructor
Roth, Katie
Instructor
Sloma, Laura
Instructor
Steiner, Kurt
Instructor
Thompson, Beth
Instructor
Ubaldo, Rachael
Instructor
Werling, Marshall
Instructor
Whaley, Kelley
Instructor
Witczak, Andrew
Instructor
Dumont, Carl
Parapro
Guidebeck, Connie
Parapro
Kettles, Hannah
Parapro
Robbins, Mandy
Parapro
Wagner, Daniel
Parapro
Williams, Richard
Parapro
Waber, Michelle
Child Nutrition Services Supervisor
Mulder, Melisa
Academic Coach
Reilly, Leanne
Academic Coach
Cheadle, Krista
Child Nutrition Services
Justen, Tuy
Child Nutrition Services
Kmetas, Vernesa
Child Nutrition Services
Maric, Mevla
Child Nutrition Services
Mumper, Lilalee
Child Nutrition Services
Thomas, Alicia
Child Nutrition Services
Whittemore, Marcia
Child Nutrition Services
LaBelle, Nathan
Foreign language
Young, Chongo
Psychologist
Adams, Laquinn
Safety personnel
Johnson, Paul
Safety personnel
Keimig, Kelly
Secondary Counselor
Stacey, Rob
Secondary Counselor
Katt, Stephanie
Social worker
Augustat, Joleen
Special Education
Ghoston, Brandy
Special Education
Jessee, Timothy
Special Education
Lane, Amanda
Special Education
Prielipp, Jessica
Special Education
Rogers, Rachel
Special Education
Bultsma, Nicole
Speech pathologist
Valdez, Michelle
Title program
Buckley, Dorothy
Custodial Services
Dennison, Amanda
Custodial Services
Dunlap, Hattie
Custodial Services
Johnson, Michael
Custodial Services
Peterson, Troy
Custodial Services
Muller, David
Custodial Services (Head Custodian)
Townsend, Stephanine
Media Clerk
Kransberger, Kathleen
Instructor Consultant
Grile, Lisa
Interventionist
Hurt, Charles
Interventionist
Cole, Toni
Behavioral Specialist
Craft, Christian
Behavioral Specialist
Dudley, Erik
Behavioral Specialist
Hogan, De'Ondre
KSSN